شنبه - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵

ثبت ۱۷۰ هیئت مذهبی اداره تبلیغات اسلامی شاهرود در سامانه بیرق

علی یوسفیان، کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شاهرود از ثبت اطلاعات ۱۷۰ هیئت مذهبی این شهرستان در سامانه بیرق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شاهرود، علی یوسفیان، کارشناس امور قرآنی این اداره، از ثبت اطلاعات ۱۷۰ هیئت مذهبی این شهرستان در سامانه بیرق در دهه اول محرم ۱۴۴۲ ه.ق خبر داد.

وی، گفت: کلیه هیئات‌ مذهبی واقع در حسینیه ها و مساجد و منازل و مراکز قرآنی در این سامانه متعهد به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی می‌شوند و بر اساس فرایند تعریف شده، مجوز فعالیت مذهبی در ماه‌های محرم و صفر را دریافت می‌کنند.

کارشناس امور قرآنی تبلیغات اسلامی شاهرود افزود: براساس ارزیابی انجام شده توسط تیم مشترک بازرسان و کارشناسان اداره تبلیغات اسلامی ، مرکز بهداشت و فرمانداری شهرستان بیشتر هیئات مذهبی شهرستان شاهرود پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مقابله و پیشگیری از کرونا را به خوبی رعایت کردند، بجز تعداد اندکی که نسبت به رعایت نکات بهداشتی کم توجه بوده اند، از مراجع ذیصلاح اخطار شفاهی و کتبی گرفتند.

یوسفیان، اظهار داشت: در شهرستان شاهرود طی دهه اول ماه محرم ۳۰ نفر ارزیاب از ۱۷۰ هیئت مذهبی فعال در سطح شهرستان بازدید کرده و شیوه نامه های بهداشتی را به مسئولین هیئات تذکر دادند.

وی، در خاتمه متذکر شد: بر اساس اطلاع‌رسانی‌های انجام شده توسط اداره تبلیغات اسلامی شاهرود، ۱۷۰ تشکل در سطح این شهرستان و در شهرهای شاهرود، بسطام، بیارجمند، رویان، کلاته خیج و مجن در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: