شنبه - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵

بازدید از ۵۰ هیئت مذهبی شاهرود در دهه اول محرم

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شاهرود با همکاری اعضای ستاد نظارت محرم، تیم مشترک بازرسان مرکز بهداشت وفرمانداری شهرستان از بررسی و ارزیابی عملکرد ۵۰ هیئت مذهبی /حسینیه/مسجد و تشکل قرآنی دارای هیئت در طول ایام دهه اول محرم الحرام۱۴۴۲ه.ق خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شاهرود علی یوسفیان، کارشناس امور قرآنی این اداره ارزیابی ازعملکرد ۵۰ هیئت مذهبی حسینیه و مسجد با همکاری اعضای ستاد نظارت محرم، ارزیابی در طول دهه اول محرم با شاخص های رعایت پروتکلهای بهداشتی، نحوه برپایی جلسات و مراسم عزاداری و سوگواری و برنامه هایقرآنی،فرهنگی و تبلیغی و انجام شد.

وی افزود: براساس دستورالعمل های ستاد ملی کرونا وضوابط برگزاری مراسم عزاداری در محرم امسال، برنامه ها و مراسم محرم نسبت به سال گذشته متفاوت بود و در طول ۵۰مورد بازدید رئیس و کارشناسان اداره تبلیغات اسلامی شاهرود به همراه تیم مشترک بازرسی ستاد نظارت محرم شهرستان، اکثر هیئات مذهبی شهرستان در دهه اول محرم، پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند.

یوسفیان در خصوص توزیع نذورات گفت: امسال بخش قابل توجهی از نذورات در قالب بسته های معیشتی بین مردم و نیازمندان جامعه قرآنی و فرهنگی و عموم مردم توزیع شد و در خصوص اطعام نیز به صورت بسته بندی و با رعایت موارد بهداشتی درب منازل و اغلب در مناطق کم برخوردار توزیع شد.

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شاهرود با اشاره به بازدید های بعمل آمده در طی دهه اول محرم امسال گفت: با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا در زمینه ضوابط و قوانین برگزاری مراسم عزاداری در ایام محرم ، کارشناس اداره تبلیغات اسلامی شاهرود به همراه کارشناسان واحد بهداشت شهرستان با حضور در بین دسته های عزاداری، هیئات مذهبی،تشکل های قرآنی دارای هیئت مذهبی،مساجد و حسینیه ها تذکرات و آموزش های لازم در ارتباط با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را ابلاغ کردند.

گفتنی است: اغلب هیئات مذهبی، تشکلهای دینی،مذهبی و قرآنی برگزارکننده مراسم عزاداری سرور وسالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در شهرستان شاهرود با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نهایت تعامل و همکاری را با عوامل نظارت و ارزیابی ستاد نظارت محرم شهرستان داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: