سه شنبه - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶

۶ محفل انس با قرآن کریم ویژه ایام الله دهه فجردر شاهرود برگزار شد

به گزارش تلاوت ، یوسفیان کارشناس امور قرآنی اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی شاهرود گفت: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر ۶ محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز شاهرود در مساجد شهرستان برگزار شد.

یوسفیان ضمن گرامیداشت چهل یکمین بهار شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران انقلابی برخواسته از مکتب اسلام و استوار بر آیات قرآن کریم و رهنمودهای پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) است.

این کارشناس امور قرآنی با اشاره به برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران افزود: اگر همه دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی را خلاصه کنیم مهمترین آن ها، خدمت به قرآن کریم بود و این کتاب آسمانی یک برنامه کامل و جامع زندگی است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در موسسات فرهنگی قرآن و عترت(ع) و خانه های قرآنی، افزود: برنامه‌های قرانی در این ایام الله با استقبال خوبی در سطح مساجد و مراکز دینی مذهبی شهرستان مواجه شد.

کارشناس امور قرآنی اداره  تبلیغات اسلامی شاهرود، در تبیین برنامه‌های شاخص قرآنی در ایام الله دهه مبارک فجر امسال گفت:از آغازین روزهای دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، شش محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان و حافظان ممتاز قرآن کریم شهرستان در مساجد محوری۶ نقطه شهری شاهرود ،رویان، بسطام،کلاته خیج، مجن و بیارجمند تا۲۲ بهمن ماه برگزار شد.

یوسفیان تصریح‌ کرد: از دومین روز از دهه فجر بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد الزهرا(س) بیارجمند محافل انس با قرآن کریم و برنامه های دهه مبارک فجر با حضور ائمه جمعه و مسئولین و خانواده معظم شهدا و قاریان و حافظان قرآن کریم و فعالان قرآنی شروع و سپس به ترتیب تا آخرین روز های دهه مبارک فجر ۲۲ بهمن ماه در سایر شهرهای بسطام امامزاده محمد ،رویان،مسجد جامع، شاهرود مسجد امام حسن عسگری(ع)،کلاته خیج مسجد صاحب الزمان(عج) و مسجد امام حسین(ع)مجن برگزار شد.

این  کارشناس قرآنی با اشاره به حضور داوطلب و فعال قاریان ممتاز، سید یوسف حسینی، حجت الاسلام جواد جوانشیر، امین هادی و قاریان محلی درمحافل انس با قرآن کریم مساجد منتخب و محوری مناطق شهری و روستایی شهرستان گفت: ازابتدای ایام الله دهه مبارک فجر ، همزمان با نماز مغرب و عشاء با اجرای تلاوت دلنشین قرآن کریم در این اماکن مقدس و مذهبی محافل انس با قرآن را رونق بخشیدند و فضای شهر را نورانی نمودند .

گفتنی است: این محافل ششگانه در سطح شهرستان شاهرود با تعامل و همکاری اعضای کارگروه (کمیته)قرآن، اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود و بسطام ، اداره تبلیغات اسلامی شاهرود، دفاتر ائمه جمعه شهرستان و شهرداری های ۶گانه ،هیات امنای مساجد، شورای هیئات مذهبی،کانون مداحان و شعرای آئینی شهرستان و موسسه معراج الرسول شاهوار شاهرود برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: