جمعه - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴

گردهمایی مدیران تشکلهای قرآنی شهرستان شاهرود برگزارشد

به گزارش تلاوت استان سمنان ، جلسه گردهمایی ماهانه تشکلهای قرآنی شهرستان شاهرود ویژه بهمن ماه جاری با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از مدیران تشکلهای قرآنی با محوریت ویژه برنامه های دهه مبارک فجر ۹۸ برگزار شد.

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شاهرود در این نشست هم اندیشی ابتدا مطالبی کاربردی را پیرامون دستاورد های قرآنی چهل و یکمین سال اخیر در مراکز مختلف و نهاد ها و دستگاه های متولی امر قرآنی اشاره کرد

وی : نقش تشکل های قرآنی شاهرود را به عنوان موسسات  تخصصی و کاربردی در زمینه فعالیت های آموزش های عمومی و تخصصی قرآن بی نظیر بر شمرد و مطالبی را در زمینه مقایسه روش تبلیغی پیامبران در قرآن و نقش انکار ناپذیر آن در انتقال مفاهیم قرآنی و فرهنگی در جامعه آن زمان و ادامه آن به صورت سینه به سینه و نسل اندر نسل تاکنون عنوان کرد.

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شاهرود در ادامه به ویژه برنامه های کارگروه(کمیته) قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان شاهرود اشاره کرد و از کلیه مدیران تشکلهای قرآنی خواست تا در برگزاری برنامه های جشن پیروزی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در آستانه آن قرار داریم شرکت پررنگ و پر شورداشته باشند  و همچنین محافل ششگانه انس با قرآن کریم که طبق سنوات گذشته از تاریخ ۱۲ بهمن ماه جاری در مساجد شاخص و محوری که با حمایت کارگروه(کمیته)قرآن ستاد دهه فجر شهرستان و موسسه مجری طرح برگزار می شود شرکت کنند و از طریق شبکه های اجتماعی و پیامکی تلاش کنند تا به همه مخاطبین خود اطلاع رسانی کنند که دراین برنامه ها شرکت کنند تا یک دهه فجر قرآنی و تماشایی داشته باشیم .

یوسفیان  در ادامه از مسئولین تشکلهای قرآنی خواست تا به مربیان و معلمان قرآنی خود ویژه برنامه های قرآنی و مسابقات مجموعه خودرا قبل و در حین دهه مبارک فجر اطلاع رسانی کنند تا امسال با شور حرارت بهتری نسبت به سال گذشته برگزار شود.

کارشناس امور قرآنی شاهرود  توجه و اهمیت بیشتر مدیران تشکلهای قرآنی را نسبت به حضور در این جلسات هم اندیشی ماهیانه و ثبت نام و حضور خود مدیران و قرآن آموزان دارای شرایط در کارگاه های سه روزه آشنایی با سبک زندگی قرآنی  را خواستارشد.

وی : ظرفیت  تشکل های قرآنی شهرستان را در زمینه آموزش های عمومی و تخصصی قرآن کریم و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در سطح استان را ممتاز دانست و بر لزوم  بسط و گسترش معارف و فعالیت های قرآنی و انعکاس همزمان و به موقع این گونه فعالیت های ارزشمند تاکید نمود.

یوسفیان از مدیران تشکل های قرآنی به ویژه در مناطق روستایی خواست: ضمن شناسایی کلیه فعالان و معلمین قرآن، در قالب جلسات هم اندیشی منظم، زمینه انسجام فعالیت های قرآنی را فراهم آورند تاضمن بهره گیری از نظرات سایر فعالان قرآنی زمینه ای برای برگزاری دوره های بازآموزی و ارتقاء معلمین قرآن و برگزاری کار گاه های آشنایی یک روزه و سه روزه با قرآن کریم فراهم شود.

کارشناس امور قرآنی تبلیغات اسلامی شاهرود، مجددا ظرفیتهای قرآنی شهرستان شاهرود را بسیار قابل ملاحظه وحائزاهمیت دانست بر لزوم بهره گیری هرچه بیشتر تشکلهای قرآنی از اساتید پیشکسوتان قرآنی در رشته های مختلف بویژه رشته حفظ قرآن کریم تاکید نمود.

یوسفیان تصریح کرد: همه تشکلهای قرآنی شهرستان در پویش ملی یک میلیون ختم کل قرآن کریم جهت ثبت نام و انتخاب احزاب و اجزاء قرآن کریم از طریق درگاه اینترنتی سایت تلاوت سازمان دارالقرآن الکریم کشور که در پوستر چاپ شده که در این جلسه تحویل مدیران تشکلها گردید اقدام نمایند تا ما هم در این امر خداپسندانه به اندازه وسع و توانمان شریک باشیم و ادامه دهنده راه شهدای جبهه مقاومت مخصوصا سردار دلها شهید سپهبد سلیمانی و همرزمانش باشیم.

یوسفیان با بیان اینکه با تلاش و همت و تعامل دوسویه جهت بسط و گسترش معارف قرآن کریم استفاده از مدیران تشکل های قرآنی خواست با هماهنگی و ارتباط مستمر با اداره شهرستان زمینه تحقق این مهم را فراهم آورند.

در ادامه این نشست هر یک از مدیران تشکل های قرآنی حاضر در جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی خود، به ارائه ی گزارش کلاسهای آموزشی و فعالیت های تبلیغی -ترویجی در حال برگزاری در تشکل خود و برنامه های پیشنهادی تشکل قرآنی خود جهت اجرا در دهه مبارک فجر امسال پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: