چهارشنبه - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

قرآن بهترین هدایت‌کننده سبک زندگی جوامع انسانی است

 

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهدیشهر حجت‌الاسلام علوی در جمع بانوان خانه قرآن شهری صاحب‌الزمان (عج) با اشاره به اینکه قرآن همه برنامه‌هایش دعوت به صلح، سِلم و سلام است، گفت: قرآن کریم قانون زندگی است و بهترین هدایت‌کننده سبک زندگی جوامع انسانی به‌شمار می‌آید.

این استاد حوزه و کارشناس دینی با تاکید بر اینکه قرآن عالی‌ترین، کامل‌ترین، جامع‌ترین و سعادت‌بخش‌ترین روش را برای زندگی انسان پیشنهاد و راهنمایی می‌کند، افزود: خداوند تبارک‌وتعالی امروز به فرزندان این ملت استعدادی در فراگیری قاریان« عطا کرده است، با اینکه دیر شروع شد، اما درخشش خوبی کرده‌ایم، با کشورهای اسلامی دارای سابقه دراز در حوزه‌های قرآنی در مسابقات بین‌المللی در حال رقابت هستیم.

وی تأکید کرد: یکی از روش‌های زندگی براساس آیات و روایات قرآن که موجب می‌شود به جامعه آرامش بخشیده شده، آن را از تلاطم، ناآرامی، استرس و اضطراب برهاند، با کمترین هزینه بیشترین اثرگذاری را داشته باشد، فرهنگ سلام است.

علوی با یادآوری این مطلب که امروز بحث سلامت محیط‌زیست، سلامت فضای زندگی، سلامت جسم و روان مردم مطرح بوده و اسلام هم برای سلامت همه‌جانبه زندگی اسلام شعار سلام را انتخاب کرده است، گفت: هنوز به عمق این حقیقت دست پیدا نکرده‌ایم که سلام در ایجاد آرامش اجتماعی چه معجزه‌ای خواهد کرد.

در این جلسه رابط قرآنی تبلیغات اسلامی به منظور بازدید از خانه قرآن شهری صاحب‌الزمان (عج) حضور داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: