شنبه - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴

۲۲کلاس آموزش عمومی قرآن کریم به تشکلهای قرآنی شهرستان میامی واگذار می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی میامی : اداره تبلیغات اسلامی میامی همزمان با اعلام طرح های قرآنی از سوی اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان اقدام به نظارت بر نحوه واگذاری طرح ها و کلاس های قرآنی که از طریق اتحادیه موسسات و خانه های قرآنی به تشکهای قرآنی فعال ارائه می شود نموده است.

وی افزود :  کلاسهای آموزش عمومی قرآن کریم شامل: قرائت سطح ۱(روخوانی)سطح ۲(روانخوانی)، قرائت سطح ۳(فصیح خوانی)ترجمه و مفاهیم  سطح ۱، حفظ جزء سی ام ، و حفظ موضوعی قرآن کریم می باشد که با همکاری و تعامل اتحادیه موسسات و خانه های قرآنی( به عنوان مجری طرح) و نظارت اداره تبلیغات اسلامی میامی به مدیران موسسات وخانه های قرآنی داوطلب و توانمند شهرستان واگذار می شود و از ابتدای مهر ماه سال جاری در تشکل های قرآنی برگزار می شود.

به گفته وی کلاس های آموزش عمومی و تخصصی ابلاغی و خودگردان که در سطوح مختلف قرائت و حفظ و مفاهیم جداگانه و از قبل بر اساس سرفصل های سازمان دارالقرآن الکریم و اداره کل تبلیغات اسلامی استان ابلاغ شده است و در حال اجرا میباشد کماکان در حال برگزاری است و منافاتی با این دوره ها  و کلاس های واگذار شده ندارد و ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد : تعداد ۲۲ کلاس آموزش عمومی قرآن کریم که جهت واگذاری به تشکلهای قرآنی میامی اختصاص یافته است با همکاری اتحادیه تشکلهای قرآنی دستورالعمل برگزاری کلاس ها به تمامی موسسات و خانه های قرآنی جهت هرچه بهتر برگزار شدن این دوره ها برگزار می شود ارائه خواهد شد.

وی تصریح کرد: رعایت حد نصاب تعداد قرآن آموزان هرکلاس آموزش عمومی قرآن کریم که توسط تشکل های قرآنی برگزار خواهد شد طبق نامه ابلاغی از اداره امور قرآنی استان باید حداقل ۱۵ و حداکثر ۲۵ نفر باشند تا فرایند آموزش و یادگیری استاندارد و با کیفیت اجرا شود.

کارشناس امور قرآنی تبلیغات اسلامی میامی یاد آور شد: موسسات و خانه های قرآنی که بر اساس دستورالعمل ابلاغی مراحل ثبت نام و تشکیل کلاس و تهیه گزارش مکتوب و مصور از کلیه جلسات آموزشی  را تهیه نمایند و در موعد مقرر شده اقدام نمایند مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: