سه شنبه - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶

آشنایی با سبک زندگی قرآنی و اسلامی در طرح اوقات فراغت شهرستان سمنان

کارشناس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان گفت: مهم ترین برنامه ها در طرح اوقات فراغت باید آشنایی با سبک زندگی قرآنی و اسلامی همراه با حلقه های معرفتی باشد.

میثم عظائی فر ، تابستان را فرصت خوبی برای جذب نوجوانان و جوانان به برنامه های قرآنی، فرهنگی و اعتقادی دانست و اظهار کرد: باید از همه ظرفیت های موجود شهرستان در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی و دینی استفاده کنیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی مدون با محتوای دینی برای مخاطبین، گفت: شناخت نیازها، اقدام به رفع احتیاج نوجوانان و جوانان و برنامه‌ریزی دقیق برای بهینه‌سازی اوقات فراغت آن‌ها، از مهم‌ترین وظایف مربیان و مسئولان طرح خواهد بود.

این کارشناس قرآنی با بیان اینکه برنامه های اوقات فراغت باید اثرگذار و دارای محتوای آموزشی غنی باشد، افزود: ‌برنامه‌های طرح غنی سازی اوقات فراغت با موضوع فعالیت‌های قرآنی، دینی و توجه به منویات مقام معظم رهبری درباره سبک زندگی اسلامی اجراء می‌شود.

وی با اشاره به رشد چشمگیر معضلات و آسیب های اجتماعی در جامعه، تصریح کرد: مهم ترین برنامه ها در طرح اوقات فراغت باید آشنایی با سبک زندگی قرآنی و اسلامی و همراه با حلقه های معرفتی باشد.

عطائی فر ، نقش خانواده را برای اجرای هر چه بهتر برگزار شدن طرح مهم ارزیابی کرد و افزود: باید از ظرفیت والدین و خانواده و مشارکت فکری آنان در راستای اجرای مطلوب و مؤثر طرح اوقات فراغت استفاده بهینه کرد.

ایشان با بیان این که هدف دشمن به بطالت کشیدن و انحراف فکری جوانان است، عنوان کرد: اگر در برنامه های طرح تابستانی برای جوانان و نوجوانان جذابیت ایجاد کنیم و به آنان مسئولیت داده شود بدون شک حضورشان در برنامه های تابستان و در طول سال پررنگ خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: