جمعه - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲

برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران تشکل های قرآنی شاهرود

سومین جلسه گردهمایی تشکلهای قرآنی شاهرود با حضور تعدادی از مدیران تشکل های قرآنی در ساعت ۱۰:۰۰صبح در سالن جلسات اداره  تبلیغات اسلامی شهرستان شاهرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تلاوت استان سمنان، یوسفیان، کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شاهرود از برگزاری سومین جلسه هم اندیشی ماهیانه مدیران تشکل های قرآنی  تحت پوشش این اداره خبر داد.

یوسفیان در ابتدا با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع  از مدیران تشکلهای قرآنی که به موقع در سومین نشست هم اندیشی قرآنی حاضر شدند تشکر و قدر دانی کرد.

در این جلسه هم اندیشی ابتدا سرکار خانم دزیانی نماینده نهضت نهج البلاغه خوانی حضور یافت و با ارائه نقطه نظراتی در زمینه دعوت مبنی بر آموزش و تشویق عموم مردم و قرآن آموزان جهت نهج البلاغه خوانی نکات و راهکار های خوبی را بیان کرد.

این کارشناس نهج البلاغه خوانی منابع آموزشی و ترجمه نهج البلاغه دشتی را بنا به توصیه مقام معظم رهبری بهترین نسخه ساده و قابل فهم جهت نهج البلاغه خوانی عنوان کردند و از کلیه مدیران و مربیان تشکل های قرآنی خواست تا با عضویت در سایت و حضور در کلاس های آموزشی در نشر و تعلیم و ترویج این گنج معنوی و میراث جاودانه علوی ما را یاری کنند.

خانم دزیانی این جلسه هم اندیشی قرآنی ماهانه در اداره تبلیغات اسلامی را از لحاظ همفکری فعالان قرآنی بسیار با اهمیت دانست واز همه مربیان و فعالان قرآنی بخصوص مدیران تشکلهای قرآنی خواست سعی کنند به همراه آموزش قرآن آموزان نوجوان و جوان در تشکل و موسسه خود آموزش نهج البلاغه خوانی هم داشته باشند تا بهره لازم را از این گنج معنوی و پر برکت در سایه قرآن کریم داشته باشیم.

سپس خانم عباسی نماینده دار القرآن امام علی(ع) شاهرود نیز که در این جلسه حضور داشت نکاتی را پیرامون فعالیت و عملکرد  قرآنی شعبه این دارالقرآن از سال ۹۶ تا کنون در شاهرود بیان داشت و به استقبال مردمی و ثبت نام قرآن آموزان در این مدت کوتاه اشاره کرد و همچنین برنامه ریزی دارالقرآن امام علی(ع) در کل کشور در قالب آموزش رایگان قرآن کریم و اهدای جوایز نفیس در برگزاری مسابقات قرآنی را سیاست کلان این دارالقرآن عنوان کرد.

یوسفیان کارشناس امور قرآنی اداره در این جلسه، ازفعالیت همه  مدیران مؤسسات و خانه های  قرآنی که در نشر و ترویج معارف قرآنی از طریق برگزاری جلسات جزء خوانی، محافل انس با قرآن کریم و جلسات تفسیر بینات و موضوعی در ماه مبارک رمضان امسال تلاش بی وقفه داشتند قدردانی کرد.

در پایان این نشست هم اندیسشی هر یک از مدیران تشکل های قرآنی ضمن تشریح عملکرد فعالیت های قرآنی تشکل خود، به ارائه  و اعلام ویژه برنامه های قرآنی مجموعه خود پرداختند وکارشناس امور قرآنی تبلیغات اسلامی شاهرود، مسائل و سوالات  مطرح شده توسط مدیران مؤسسات قرآنی در این نشست را مورد بررسی قرار داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: