پنجشنبه - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸

برگزاری طرح با قرآن در رمضان «مراسم جزء خوانی قرآن کریم» در شاهرود

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شاهرود از اجرای طرح با قرآن در رمضان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش تلاوت شاهرود علی یوسفیان کارشناس امور قرآنی این شهرستان با اعلام این خبر گفت: طرح با قرآن در رمضان ویژه ماه مبارک رمضان، ماه میهمانی خدا که اختصاص به قرائت جمعی روزانه یک جزء از کتاب کلام الله مجید دارد، از اول ماه مبارک رمضان  به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و همکاری و مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شاهرود در بوستان همت واقع در شهرک همت جنب مسجد امام سجاد (ع) شاهرود و سایر مساجد و مراکز دینی مذهبی شهرستان آغاز شده است و تا پایان این ماه مبارک ادامه خواهد داشت.

یوسفیان با اشاره به برگزاری مراسم باشکوه و پر فیض جزء خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان افزود: در ماه مبارک رمضان مراسم جزء خوانی قرآن کریم هر روز با حضور قاریان ممتاز شهرستان در بوستان همت راس ساعت ۲۲ و سایر مراکز خودجوش مردمی شاهرود در ساعات مختلف دیگر با حضور پرشور جوانان و عموم مردم شاهرود برگزار می شود.
وی با تاکید بر اهمیت برنامه های قرآنی و تاثیرات آن بر روح انسان و برگزاری مداوم این جلسات گفت: حضور نوجوانان و جوانان در برنامه ی جزء خوانی قرآن کریم نشان از اهمیت والای اینگونه فعالیت ها در بین مردم مومن و با ایمان شاهرود است که با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و انس گیری اقشار مختلف جامعه با قرآن برگزار می شود.

کارشناس امور قرآنی تبلیغات اسلامی شاهرود تصریح کرد: جلسات جزء خوانی قرآن کریم در تمامی مساجد،بوستانها و تشکلهای قرآنی فرهنگی تبلیغی همراه با بیان مفاهیم و تفسیرقرآن کریم در ساعات مختلف همراه با مسابقات و محافل قرآنی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: برگه های کتبی شرکت در قرعه کشی روزانه بین شرکت کنندگان در جزء خوانی توزیع می شود و در پایان هرجلسه جزء خوانی بین کسانی که پاسخ درست را داده اند قرعه کشی انجام می شود و جوایزی به نفرات برگزیده توسط مجریان طرح جزء خوانی اهدا می شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: