پنجشنبه - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸

جلسه گردهمایی اردیبهشت ماه تشکل های قرآنی شاهرود برگزار شد

دومین جلسه گردهمایی تشکلهای قرآنی شهرستان شاهرود با حضور ،حسین جلالی پیشکسوت عرصه قرائت و حفظ کل قرآن کریم و تعدادی از مدیران تشکل های قرآنی در سالن جلسات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه علی یوسفیان کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان روز و هفته معلم را  به مدیران تشکل های قرآنی که اکثر آنها مربی و معلم قرآن در موسسات و مراکز آموزشی شهرستان هستند تبریک و خیر مقدم گفت و از اینکه در این جلسه هم اندیشی حضور یافتند تشکر و قدردانی کرد.

در این جلسه هم اندیشی حسین جلالی که یکی از پیشکسوتان عرصه قرائت و حافظ کل قرآن کریم می باشند حضور داشت و با ارائه نقطه نظرات بسیار خوب در زمینه هرچه بهتر برگزار کردن طرح ها و برنامه های قرآنی از قبیل طرح با قرآن در رمضان(جزخوانی قرآن کریم) وبینات ۲۲(تفسیر سوره مبارکه غافر ویژه ماه مبارک رمضان)نکات و راهکار های خوبی را بیان کرد.

پیشکسوت قرآن کریم با اشاره به برگزاری جشن با قرآن در رمضان و مراسم جزء خوانی به همراه مسابقه قرآنی( قرآن کتاب زندگی) و مشاوره خانواده و قرائت قرآن کریم توسط قاریان مختلف ممتاز شهرستان و حافظان قرآن کریم با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر در فضای سبز پارک بلوار شاهرود را به عنوان سی شب با قرآن به همراه  برنامه های شاد و مفرح با حضور مسئولین و خانواده ها در شبهای ماه مبارک رمضان عنوان کرد.

جلالی حافظ کل قرآن کریم، این جلسه هم اندیشی قرآنی ماهانه در اداره تبلیغات اسلامی را از جهت تعامل و همفکری و هم افزایی نیروهای قرآنی حائز اهمیت دانست واز همه مربیان و فعالان قرآنی بخصوص مدیران تشکلهای قرآنی خواست سعی کنند به همراه قرآن آموزان نوجوان و جوان خود در این مراسم جزء خوانی و جشن با قرآن در رمضان حضور پر رنگ داشته باشند تا بهره لازم را از این ماه رحمت و پربرکت در سایه قرآن کریم داشته باشیم.

سپس کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شاهرود، از حضور و استفاده از نقطه نظرات راهگشای استاد حسین جلالی پیشکسوت قرآن کریم در این جلسه هم اندیشی جهت تشریح برنامه های قرآنی قابل اجرا در ماه مبارک رمضان قدردانی و تشکر کرد و از همه مسئولین تشکلهای قرآنی حاضر در این نشست خواست تا همه توان و ظرفیت خود و مجموعه تشکل خود را جهت تعامل و همکاری با سایر دستگاه ها و نهاد های قرآنی شهرستان در برگزاری هرچه بهتر طرح ها و مراسم و محافل انس با قرآن کریم در این ماه مبارک بکار گیرند.

یوسفیان، همچنین از مسئولین تشکلهای قرآنی خواست با حضور خود و کودکان و قرآن آموزان عضو موسسه و خانه فرهنگی قرآن و عترت تحت پوشش خود جهت شرکت و حضور فعال در برنامه های آموزنده قرآنی سطح شهر مبنی بر ترویج و گسترش فرهنگ معارف قرآن کریم اهتمام لازم را داشته باشند.

در پایان این نشست هم اندیسشی هر یک از مدیران تشکل های قرآنی ضمن تشریح عملکرد فعالیت های قرآنی تشکل خود، به ارائه  و اعلام ویژه برنامه های قرآنی مجموعه خود در ماه مبارک رمضان پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: