پنجشنبه - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴

ترویج فرهنگ قرآنی در ایام محرم ضرورت دارد

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان، گفت: ضرورت ترویج فرهنگ دینی و قرآنی در ایام محرم بر هیچکس پوشیده نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، سید حسین طباطبایی در نشست ماهانه موسسات قرآنی ضمن تسلیت عزاداری سید الشهدا (ع) در مورد اهمیت بهره مندی از قرآن گفت: ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) فرصت بسیار خوبی برای آشنایی مردم با قرآن و اهل‌بیت(ع) است، بر همین اساس باید از این فرصت طلایی برای تبیین مبانی الهی و پیامد حرکت تاریخی امام حسین(ع) استفاده کرد.

وی افزود:البته نباید تلقی کرد که هم‌اکنون از این فرصت استفاده درستی نمی‌شود، اما برای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی و نهضت عاشورایی در کشور، باید رفتارهای افراد پالایش شده و براساس احکام دینی و تعادل قرآنی عمل شود.

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان گفت: ضرورت راه اندازی کانال اطلاع‌رسانی در ف

ضای مجازی، تاکید بر حفظ بایگانی اسناد و مکاتبات توسط مدیران تشکل ها، راهکار حل مشکلات مالیاتی، تولید و ارسال اخبار فعالیت های قرآنی در زمره مسائلی است که تبلیغات اسلامی از تشکل های دینی به خصوص در ماه محرم مطالبه می‌کند.

طباطبایی بیان کرد: آمادگی تشکل ها برای بازدید دوره ای، اهتمام به حضور در جلسات ماهانه، نصب و اصلاح تابلو سردرب ورودی موسسات و. .. نیز در زمره دیگر خواسته های تبلیغات اسلامی از موسسات و تشکل های دینی است.

در ادامه این نشست برخی مشکلات و کاستی های تشکل های قرآنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: