پنجشنبه - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴

قرآن، عامل اصلی هدایتگر انسان ها در زندگی است

رئیس تبلیغات اسلامی سرخه، گفت: قرآن، عامل اصلی هدایتگر و تربیت کننده افراد و جوامع بشری به سوی کمال و نیل به ارزشهای اخلاقی و انسانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‌الاسلام صادق بخشی در دیدار با مربیان قرانی سرخه، بیان کرد: تلاش و توطئه دشمنان باعث شده که مردم از مفاهیم و معارف بلند قرآن مجید فاصله گرفته و در دام شیطان‎های وسوسه‎گر گرفتار آیند و قرآن در میان آنها مهجور بماند.

وی افزود: قرآن کریم در برگیرنده هدایت و سعادت انسان در دنیا و آخرت می‎ باشد و در تمام مراحل زندگی رهبر و راهنمای انسان به سوی کمال است.
رئیس تبلیغات اسلامی سرخه، درباره اهیمت قرآن در جامعه اسلامی، گفت: قرآن انسان را به زندگی با معیارها و ارزشهای انسانی و اسلامی دعوت می‌کند.

بخشی بیان کرد: فراموش کردن مفاهیم و معارف قرآن کریم و غفلت از آنها، باعث شده مردم به دستورها و پیام‎های راهگشا و هدایتگر این کتاب مقدس توجه نکنند و فرهنگ قرآن در میان مردم به دست فراموشی سپرده شود.

وی گفت: امروز بسیاری از مردم به جای عمل به قرآن، تنها آن را به‌عنوان یک کتاب مقدس می دانند حال آنکه قرآن کریم برای هدایت و تربیت انسان‎ها نازل شده و مردم باید با عمل به دستورات آن، برای رسیدن به کمال، در آیات آن تدبر و تفکر کنند و در زندگی آنها را به کار گیرند.

رئیس تبلیغات اسلامی سرخه بیان کرد: انس با قرآن راهی برای ارتباط با این کتاب و آشنایی با معارف آن است و وقتی این آشنایی انجام شد، زمینه های معرفت هم فراهم می‌شود.

بخشی افزود: عمده ضعف جامعه ما در رابطه با معرفت قرآنی عدم شناخت و شناسایی قرآن است زیرا تا کنون اهمیت و تأثیر قرآن در زندگی انسان به قدرکافی مورد توجه نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: