پنجشنبه - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴

یک طرح قرآنی در خانه های قرآن شهری مهدیشهر برگزار می‌شود

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهدیشهر گفت:طرح روخوانی و صحیح خوانی قرآن کریم، درخانه قرآن شهری حضرت معصومه(س) وابسته به تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، یدالله حاج علیان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی از برگزاری طرح روخوانی و صحیح خوانی قرآن کریم،در خانه قرآن شهری حضرت معصومه(س) از خانه های قرآنی وابسته به این اداره، خبرداد و بیان کرد: این کلاس ها برای آشنایی قرآن آموزان با شیوه‌های روخوانی و صحیح خوانی در هر هفته برگزار می‌شود و تا پایان شهریور ماه جاری نیز ادامه دارد.

وی عنوان کرد: ۳۰ قرآن آموز دراین کلاس ها در رده های سنی کودکان، جوانان، نوجوانان و بزرگسالان توسط مربیان و اساتید مجرب مشغول به فراگیری قرآن هستند.

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهدیشهر، گفت: باوجود تبلیغات گسترده ضد دینی که امروز در ماهواره‌ها و شبکه‌های مجازی انجام می‌شود، می توان گفت فعالیت های قرانی به خوبی به مثابه سدی در برابر آن ها عمل می‌کند.

حاجی علیان گفت: علاقه و گرایش چشمگیر جوانان و نوجوانان به یادگیری علوم قرآنی و درخشش نخبه های قرآنی کشور در مسابقات ملی و بین المللی مؤید این مطلب است که فرهنگ دینی در جامعه با اقتدار پیش می رود.

وی با بیان اینکه احیا و تقویت فرهنگ دینی تنها راه حفظ دین است، تصریح کرد: متأسفانه در دنیای امروز هجمه های زیادی علیه دین مبین اسلام انجام می‌شود و تنها راه مقابله با آنها تقویت و احیای فرهنگ دینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: