سه شنبه - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶

جلسه هم اندیشی قاریان آموزش ترمی قرآن کریم شاهرود برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شاهرود،علی یوسفیان کارشناس امور قرآنی این اداره از برگزاری جلسه هم اندیشی قاریان آموزش ترمی قرآن کریم شاهرود با حضور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان سمنان و کارشناس امور قرآنی شاهرود خبر داد.

در ابتدای این جلسه پس از تلاوت قرآن کریم توسط قاری نوجوان امیر حسین طالع زاری، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان سمنان ایام سال جدید و اعیاد شعبانیه را به قاریان آموزش ترمی قرآن کریم حاضر در جلسه تبریک گفت و از حضور به موقع قاریان در اولین جلسه فصلی هم اندیشی سال ۹۸ تقدیر و تشکر کرد.

دلالی هدف از تشکیل این جلسات قرآنی را ترویج و گسترش فرهنگ قرآن و معارف اسلامی در میان جوانان و نوجوانان شهرستان از طریق جلسات آموزش قرآن کریم بصورت کلاس های ترمی و دوره های آموزش گام به گام قرآن کریم در سطوح عمومی و اختصاصی دانست.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان سمنان افزود: از دیگر مزایای برگزاری این نشست ها را همگانی کردن فرهنگ انس با قرآن در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانگان با استفاده از اجرای برنامه های مختلف قرآنی از جمله : برگزاری محافل انس با قرآن مسابقات قرآنی, جلسات آموزش صحیح روخوانی و روانخوانی قرآن, تجوید, صوت و لحن و تربیت قاریان نوجوانی که درسال جاری در جهت تبلیغ و نشر قرآن, آموخته ها و تواناییهای خود را در اختیار علاقمندان قرار دهند را عنوان نمود.

درپایان این جلسه هرکدام از قاریان نوجوان و جوان نظرات و ایده های قرآنی خودرا جهت هرچه بهتر برگزارشدن برنامه ها و دوره های آموزش قرآن کریم در سال جدید ارائه دادند و خواستار تشکیل یک جلسه دائمی قرائت قرآن کریم با مدیریت استاد دلالی جهت بروزرسانی تلاوت های قاریان در یکی از مساجد محوری و استمرار این نشست های قرآنی از سوی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در طول سال شدند.

گفتنی است: این جلسه یکشنبه مورخ ۲۵ فروردین ماه جاری به میزبانی واحد امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شاهرود واقع در خیابان ۱۷ شهریور برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: