جمعه - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲

برگزاری اولین جلسه گردهمائی ماهانه مدیران تشکهای قرآنی شهرستان گرمسار و آرادان

به گزارش تلاوت ، سیدتقی حسنی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمسار از برگزاری اولین  جلسه گردهمایی مدیران تشکلهای قرآنی شهرستانهای گرمسار و آرادان در فروردین ماه سال جاری در  یکی از غارهای نمکی گرمسار خبر داد .

در ابتدای جلسه حجت الاسلام بخشی رئیس اداره تبلیغات اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سال جدید از برگزاری همایش منادیان قرآن در آینده نزدیک خبر داد.

وی در ادامه گفت لازمه رستگاری در دنیا انطباق عقائد و اعمال با آیات قرآنی است که اگر این پیوند بین عقائد و قرآن حاصل شود دامنه عدالت و آزادی و رفاه گسترش خواهد یافت .

بخشی لازمه پیوند بین اعمال و قرآن را در تقویت و توسعه جلسات آموزشی نظیر همین گردهمائی ذکر کرد و گفت این نشست های قرآنی با هدف ارتقاء مهارتها و راهکارهای ترویج و توسعه قرآن می تواند زمینه ساز فرهنگ قرآنی در جامعه گردد.

ایشان از ماه شعبان به ماه رسول الله یاد کرد و گفت با بهره گیری از قران که معجزه رسول ذی قدر است می توانیم در هدایت و  نجات و عزت فرد فرد جامعه خاصه نسل جوان سهم بسزائی داشته باشیم.

در ادامه حجت الاسلام کشمیر امام جمعه ایوانکی و موسس جامعه القرآن ایوانکی از قرآن به عنوان نور خطاب کرد و گفت لازمه تدبر در قرآن معرفت به مفاهیم قرآن است که مقدمه آن تلاوت و خواندن می باشد

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که تلاوت قرآن باعث تنبه و بیداری بسیاری از در راه ماندگان و تشنگان عرصه معارف گشته  است گفت امروز هم لازمه بیداری و هدایت جامعه توسعه و ترویج فرهنگ تلاوت و تدبر قرآن است

در خاتمه هر یک از مدیران تشکلهای قرآنی سئوالاتی مطرح نمودند که توسط کارشناس امور قرآنی پاسخ داده شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: