سه شنبه - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹

درخواست تاسیس ۳ تشکل قرآنی جدید در شهرستان شاهرود

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شاهرود  ، علی یوسفیان کارشناس امور قرآنی این شهرستان از درخواست تاسیس دو مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت  ویک خانه قرآن وعترت جدید در شهرستان شاهرود خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: این موسسات و خانه های  قرآن و عترت(ع) که توسط متقاضیان در سال جدید در سامانه ثبت موسسات درخواست شده اند پس از بررسی توسط کارشناسان قرآنی شهرستان و استان طی مراحل قانونی و اخذ مجوز از سازمان دارالقرآن الکریم تاسیس خواهند شد .

کارشناس امور قرآنی تبلیغات اسلامی شاهرود اظهار داشت: متقاضیان موسسات و خانه های قرآن و عترت(ع) جدید به نام های قدمگاه فرشتگان،مائده نور و خانه نور از بین فعالان و مربیان قرآنی مطرح که در زمینه حفظ و قرائت فعالیت می کنند درخواست داده اند.

یوسفیان تصریح کرد: تقاضا و درخواست های تاسیس تشکلهای جدید قرآنی که از سوی عموم مردم یا بویژه توسط قاریان و حافظان قرآن کریم در صورتی که از طریق سامانه سازمان دارالقرآن الکریم اقدام شوند پس از ارزیابی و رفع ایرادات در مرحله شهرستانی تایید و به اداره کل استان ارسال خواهد شد تا پس از تاییدیه نهایی از سوی هیات رسیدگی به امور موسسات مجوز آنها صادر شود.

این کارشناس قرآنی در پایان گفت: در شهرستان شاهرود ۲۸ تشکل قرآنی اعم از ۱۴ موسسه و ۱۴ خانه قرآن و عترت(ع) شهری و روستایی در حال فعالیت میباشند که در صورت صدور مجوزهای جدید ۳۱ تشکل قرآنی در سطح شهرستان به بسط و گسترش معارف قرآن کریم در سال ۹۸ خواهند پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: