سه شنبه - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶

برای تبلیغ دین و اجرای امر الهی از روش‌های نوین استفاده شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه دشمن به فکر توطئه و شبیخون فرهنگی است، گفت: برای تبلیغ کلام خدا و اجرای امر الهی از روش‌های نوین استفاده شود.

به گزارش تلاوت : حبیب الله خجسته پور در نشست با اساتید قرآنی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه امروز شبیخون فرهنگی نوین به ارزش‌های ما در دستور کار دشمنان نظام جمهوری اسلامی قرار دارد، ابراز داشت: این مهم می‌طلبد تا ما نیز با استفاده از روش‌های به روز، در ‌مقابل این مهم آمادگی داشته باشیم لذا باید برای تبلیغ کلام خدا و اجرای امر الهی از روش‌های نوین استفاده شود.

وی بابیان اینکه باید بتوانیم زندگی خود را بر سبک و شیوه قرآنی پایه‌ریزی کنیم، ابراز داشت: با توجه به اینکه مفاهیم و ارزش‌های ارزشمند قرآن با فطرت ما هماهنگی دارد و ارتباط نزدیک‌تری برقرار می‌کند، قطعا شادابی و نشاط دائمی و درونی برای ما خواهد داشت و می‌تواند فطرت ما را بیدار کند.

مساجد پایگاه اصلی دین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه به عنوان فرزندان مسلمان، با کلام قرآن زندگی خود را آغاز کرده و با این ‌کلام آسمانی به پایان می رسانیم، ابراز داشت: باید کوشید تا در بین این دو مقطع، کلام خداوند در زندگی ما ساری و جاری شود تلاوت زیبای قرآنی با رعایت تمام ظرافت‌های موسیقیایی، قطعا نشاط‌آور، شادی‌آفرین و محرک و افزایش‌دهنده شادابی است و این‌یکی از جلوه‌های بسیار زیبای این کتاب آسمانی به شمار می‌رود.

خجسته پور بابیان اینکه قرآن و برنامه‌های قرآنی باید بر پایه فعالیت‌های مردمی، موقوفات، نذورات و خیریه‌های قرآنی پیش رفته و کمتر به سمت حکومتی و دولتی شدن پیش رود، تصریح کرد: دولت و نظام نیز موظف به عمل به مواردی و وظایفی هستند که در این حوزه بر عهده آن نهاده شده است و ما نیز در این حوزه نیز قطعا کوتاهی نخواهیم داشت.

وی بابیان اینکه می‌توان از ظرفیت مساجد به عنوان پایگاه‌های اصلی دین اسلام، بیشتر برای توسعه و تقویت امور و برنامه‌های قرآنی بهره برد، افزود: تعریف دستگاه‌های فرهنگی موازی، یکی از معضلاتی است که در این حوزه باعث کمبودهایی شده و می‌طلبد در خصوص این مهم همگرا شده و با محوریت مساجد، برای ترویج قرآن گام برداریم.

مردم استان سمنان مانوس با قرآن

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه باید کوشید تا آن چیزی که جوان امروز می‌پسندد، با تفکر و تدبر در امور دینی، اجتماعی، فرهنگی و قرآنی به آن‌ها ارائه شود، ابراز داشت: قرآن زیباترین عطیه و هدیه الهی است و باید کوشید تا این کلام آسمانی با عمل به ارزش‌های آن، بر سبک زندگی ما تاثیر مستقیم و مثبت داشته باشد.

خجسته پور در ادامه تصریح کرد: مردم اصیل و معتقد به اخلاق اسلامی در این استان از دیرباز مانوس به قرآن هستند و ارتباط خود را با این ریسمان الهی قطع نکردند و امروز در هر جا که حضور پیدا می‌کنیم و در خصوص شاخص‌های فرهنگی، دینی و اخلاقی، باافتخار می‌گوییم خادم مردم خوب استان سمنان هستیم.

وی بابیان اینکه در استانداری برای ترویج این فرهنگ الهی و آسمانی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد شد، افزود: علاوه بر جلسات سنتی قرآنی که از دیرباز در جامعه و کشور ما رواج داشته است، دارالقرآن‌ها، خانه‌های قرآنی و مراکز فرهنگی قرآنی به همت نهادهایی همچون سازمان تبلیغات اسلامی در جامعه توسعه و گسترش پیداکرده که جای تقدیر و قدردانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: