پنجشنبه - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴

۱۵۰ کلاس آموزش قرآن کریم در استان سمنان برگزارمی شود

۱۵۰ کلاس آموزش قرآن کریم در استان سمنان برگزار شد

کارشناس قرآنی اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان از برگزاری ۱۵۰ کلاس آموزش قرآن کریم در سطح استان سمنان در نیمه دوم سال ۹۷ خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، مجتبی ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر آموزش همگانی قرآن کریم اظهار کرد: اداره امور قرآنی استان درخصوص جامه‌ عمل پوشاندن به منویات رهبر حکیم انقلاب، در سال جاری اقدام به برگزاری یکصدو پنجاه کلاس آموزش قرآن کریم در موسسات، مراکز و خانه های قرآن واقع در مناطق شهری و روستایی استان نموده اند.

وی با اعلام این خبر تصریح کرد: این دوره ها شامل آموزش قرائت قرآن کریم در دو سطح یک و دو، آموزش مفاهیم سطح یک و دو، حفظ یک جزء و حفظ موضوعی قرآن کریم است که توسط مؤسسات قرآنی و خانه های قرآن و عترت (ع) شهری و روستایی اجرا خواهد شد.

کارشناس قرآنی اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به این که در حال حاضر تعداد ۵۴ مؤسسه قرآنی و ۶۵ خانه قرآن شهری و روستایی در استان سمنان موفق به اخذ مجوز فعالیت شده اند افزود با همکاری اتحادیه مؤسسات و تشکلهای مردمی، فرهنگی قرآن و عترت دوره های آموزش عمومی قرآن به این تشکلهای قرآنی واگذار می‌شود.

ابراهیمی اضافه کرد این تعداد کلاس توسط ۳۹ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت (ع) و ۱۵ شعبه مؤسسـه جامعـه القـرآن الکـریم و اهل البیت (ع) و ۲۷ خانه قـرآن و عتـرت (ع) شهـری و ۳۸ خانه قرآن و عترت (ع) روستایی استان سمنان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: موسسات و خانه های قرآنی با برگزاری کلاس آموزش قرآن کریم در قالب کلاس های روخوانی، روانخوانی، حفظ و آموزش مفاهیم قرآن در راه ترویج دین داری و دین باوری در جامعه قدم برمی دارند تا در آینده جامعه ای با افراد معقول، رو به رشد و پیشرفته داشته باشیم.

کارشناس قرآنی اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به برگزاری دوره های آموزش عمومی در سال گذشته افزود: سال گذشته: تعداد ۱۰۵ کلاس آموزرش عمومی قرآن کریم (شامل: آموزش قرائت، حفظ، ترجمه و مفاهیم) در شش ماهه دوم سال۹۶ در سطح استان برگزارشد که در مجموع تعداد یکهزارو۴۲۹ نفر در این کلاسها شرکت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: