پنجشنبه - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴

روحانیون از قرآن فاصله نگیرند؛ سبک زندگی قرآنی راهی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه امور قرآنی اساس کار سازمان تبلیغات اسلامی است، گفت: روحانیون نباید از قرآن فاصله گیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت السلام علی شکری در دیدار با مدیر موسسه قرآنی کریمه آل رسول شاهرود ضمن تقدیر از زحمات دست اندرکاران این موسسه اظهار داشت: امور قرآنی اساس کار سازمان تبلیغات اسلامی است و اعتقاد ما این است که روحانیون نباید از قرآن فاصله بگیرند.

وی با تاکید به آموزش قرآن کریم برای تمامی سنین گفت: یکی از فعالیت‌های مورد تاکید به روحانیون مستقر این سازمان در سال گذشته و جاری تدریس قرآن و آموزه های دینی است.

شکری همچنین افزود: ما باید بستر را در شهرها به خصوص روستاها فراهم کنیم و این موضوع زمینه‌ها گسترش ان توسط روحانیون مستقر فراهم شده است و با آموزش مجدد و تکمیلی این افراد میتوانند به خوبی در روستاها میدان داری کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: با توجه به آمار رسمی ۲۹ درصد جمعیت کشور روستانشین هستند و ما با گسترش کار فرهنگی در روستاها، حلقه ابتدایی را مورد بررسی و اغنا قرار می دهیم و قطعا کار بروی حلقه آخر تاثیرات مثبت و قابل توجه تری بر حلقه های میانی جامعه خواهد داشت.

وی با اشاره ظرفیت روستاها و مهاجرت آنان به شهرها افزود: با توجه به رکورد و بیکاری در روستاها و شهرهای کوچک می توانیم با گسترش فرهنگ قرآنی در روستاها در صورت مهاجرت این افراد به شهرستان ها از آسیب‌های اجتماعی تا حدود بسیار زیادی جلوگیری کنیم.

شکری با اشاره به ظرفیت بالای پذیرش کارهای فرهنگی در استان گفت: طبق گزارش های به دست آمده این مردم این منطقه به خصوص بانوان تمایل و ظرفیت بالایی در پذیرش کارهای فرهنگی و آموزه های قرآنی و دینی دارند و می‌توانیم برای پیشبرد اهداف و برنامه های فرهنگی از این نیرو و پتانسیل استفاده بهینه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: