پنجشنبه - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴

۱۸ تشکل قرآنی در میامی فعالیت دارند

کارشناس قرآنی اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان از فعالیت ۱۸ تشکل قرآنی در شهرستان میامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، مهدی رضایی در گفتگو با روابط عمومی از بازدید از تشکلهای قرآنی شهرستان میامی خبر داد و بیان کرد: هدف از این بازدید ارزیابی فعالیت‌های ۱۸ تشکل قرآنی میامی و شناسایی توانمندی آنها و تقویت نقاط ضعف آنها و تبیین راهکارهایی برای برون رفت از مشکلات موجود بود.

وی افزود: در این مرحله از بازدید که رییس اداره امور قرانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان به همراه رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میامی و کارشناسان امور قرآنی شهرستان میامی نیز حضور داشتند ابتدا تشکلهای قرآنی بخش کالپوش و سپس تشکلهای قرآنی بخش مرکزی و کلاته های شرقی مورد ارزیابی قرارد گرفتند.

کارشناس قرآنی تبلیغات اسلامی استان سمنان تصریح کرد: در هر بازدید ابتدا مدیران تشکلهای قرآنی به تشریح فعالیتهای قرآنی انجام شده در دو حوزه آموزش قرآن کریم و فعالیتهای تبلیغی و ترویجی قرآن می پرداختند و سپس به بیان مشکلات و موانع انجام کار در روستا اشاره میکردند و از مسئولین استان و شهرستان تقاضای راهنمایی و کمک داشتند.

رضایی با بیان این که مدیر خانه های قرآن در هر روستا به منزله فرمانده قرآنی آن محل به شمار می رود، تاکید کرد: از مدیران خانه های قرآن می خواهیم تا با برگزاری گردهمایی فصلی باحضور سایر مربیان قرآنی روستا، روحانی مستقر، دهیار، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان به بررسی نقاط ضعف و قوت برنامه های قرآنی بپردازند و برای رفع موانع و مشکلات موجود هم اندیشی و برنامه ریزی کنند.

وی با اشاره به دشوار بودن اجرای برنامه های قرآنی در جامعه امروزی افزود: آموزش قرآن باید به بهترین وجه ممکن ساری و جاری باشد و جذابتر کردن شیوه های آموزش قرآن ضروری است و این امر با تنوع دادن به طرحها و برنامه های قرآنی و تشویق قرآن آموزان محقق می‌شود.

رییس اداره امور قرآنی در پایان هر بازدید ضمن قدر دانی از مدیران تشکلهای افزود اداره امور قرآنی استان آمادگی دارد در تمامی زمینه ها از تشکلهای قرآنی حمایت کند.

رضایی گفت: در میامی ۱۸ تشکل قرآنی فعالیت می‌کنند که از این تعداد سه مؤسسه قرآنی و سه خانه قرآن شهری در مرکز شهرستان و ۱۲ خانه قرآن روستایی در بخشهای کالپوش و کلاته های شرقی مشغول به انجام فعالیتهای آموزشی و تبلیغی و ترویجی قرآن کریم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: