پنجشنبه - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴

۶۰۰۰ قرآن آموز در استان سمنان پرورش یافتند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از برگزاری کلاس‌های قرآن آموزی در سطح استان خبر داد و گفت: شش هزار نفر قرآن آموز توسط این اداره کل پرورش یافته‌اند.

 حجت‌الاسلام علی شکری در نشستی با فعالان حوزه قرآنی استان سمنان به میزبانی دفتر خود ضمن اشاره به تربیت نیروهای قرآنی در طول سال های اخیر توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در قالب طرح های آموزشی و دوره‌های مختلف که تعداد آن‌ها از شش هزار نفر نیز بیشتر می‌شود، تاکید کرد: هرچند در طول سال مؤسسات و خانه‌های قرآنی ما فعالیت می‌کنند اما در تابستان به دلیل اینکه فصل اوقات فراغت بچه‌ها به شمار می‌آید طبیعتاً دامنه‌ فعالیت‌ها نیز زیاد می‌شود.

وی همچنین افزود: هم‌اکنون ۱۱۹ تشکل قرآنی در سطح استان سمنان فعالیت می‌کنند که ۲۷ خانه قرآن شهری و ۳۸ خانه قرآن روستایی در سطح استان دارای مجوز فعالیت هستند و همچنین ۳۹ مؤسسه تحت نظر دارالقرآن فعالیت می‌کنند که ۱۵ شعبه از مؤسسه جامعه القرآن کریم نیز با آنان همکاری دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان همچنین خاطرنشان کرد: برخی مؤسسات قرآنی ما با تمام ظرفیت خود به روی کار آمده‌اند به‌طوری‌که در مجموع مؤسسات ۶هزار قرآن آموز در این کلاس ها شرکت کرده اند.

شکری همچنین درباره اینکه هدف مؤسسات قرآنی اکنون پوشش کامل روستاهاست، می‌افزاید: فعالیت مؤسسات امروز به‌گونه‌ای است که اغلب روستاها و مناطق محروم را هم در برمی‌گیرد تا هیچ خانواده‌ای از نعمات کلاس‌های قرآنی بی‌بهره نمانند.

وی در رابطه با تبلیغ و تبیین اهمیت فعالیت‌های قرآنی بین خانواده‌ها می‌گوید: اکثر خانواده‌ها از اهمیت فعالیت‌های قرآنی آگاه هستند اما اولویت لازم را قائل نمی‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: